שרותי לווין

זמן לווין להשכרה

שימושים בשירותי הלוויין במגזר הפרטי והעיסקי

ישראל היא אחת המדינות המתקדמות בתחום הלוויין בעולם. תחילת פעילותה של ישראל שתחום הלוויינים היה בשנות השמונים, ומאז שיגרה לאטמוספרה כשמונה לוויינים, אזרחיים וצבאיים. השימושים של הלוויינים הצבאיים הם כמובן למטרות ריגול וצפייה בהתקדמותם והתפתחותם הצבאית של גורמים עוינים, ומוכנות לקראת פעולות איבה כנגד המדינה.

השימושים של הלוויינים האזרחיים, הם רבים ומגוונים, ובמאמר זה, נסקור את שלשת המאפיינים המשמשים את הפרט בטכנולוגיות הרבות הניתנות ליישום בשירותי הלוויין.

שימוש בלוויין לשירותי טלוויזיה

חברת שירותי הטלוויזיה בלוויין YES, שוכרת את שירותיה מאחד הלוויינים המשדרים את אלומתם בישראל. בעזרתה של צלחת שידור רבת עוצמה, מעבירה החברה את שידוריה אל הלוויין, כאשר השידורים המועברים מהלוויין מקודדים.

הלוויין, אשר אלומתו מקיפה את מדינת ישראל, משדר חזרה אל צלחות קליטה המורכבות לרוב על גבי גגות הבתים של המנויים או על גגותיהם של בניינים רבי קומות. השידורים ניתנים לקליטה על ידי מפענחים המותקנים בבית הלקוח, ובכך מאפשרים את קליטתם של השידורים המועברים מקודדים.

אם ברצונכם להקים תחנת שידור לווייני, ולשדר את התחנה בכיסוי כלל עולמי, תוכלו לשכור בעצמכם רוחב פס על גבי הלוויין, כאשר עלויות השימוש בשירותי הלוויין לצרכים אלו נמדדות על פי מידת הנפח לו תזדקקו. עלות ממוצעת של רוחב פס 1 מגה בשידור לווייני עומדת כיום על כ 10000 דולר אמריקאי.

תעשיית המקודדים והמפענחים לשידורים המועברים מהלוויין אל לקוחות הקצה משגשגת בארץ, והמובילה בחברות הטכנולוגיה המפתחות עבור שירותים אלו בארץ היא חברת גילת, הנסחרת בבורסה בארץ ובעולם.

שימוש בלווין לשרותי טלפון לווייני

טלפונים לוויינים אינם נפוצים לשימוש בקרב האוכלוסייה עקב מחירם הגבוה. עם זאת, עבור הצרכנים של טלפונים מסוג זה, ניתן ליהנות שטלפונים רבי עוצמה, משוכללים ביותר, המסוגלים לקלוט ולקבל קו טלפון לכל דבר כמעט מכל מקום בעולם, שכוח אל ככל שיהיה.

את הטלפונים הלוויינים ניתן להשכיר או לרכוש, כאשר החברות המובילות בעולם לייצור טלפונים מסוג זה הם Thuraya ו – Iridium, המספקים טלפונים לוויינים קומפקטים ונוחים לשימוש.

למכורים לאינטרנט, ניתן להשיג מחברות אלו גם מודמים לוויינים להתקנה עבור מחשב נייח או להתקנה על רכב עם צלחת קליטה, המאפשרת גלישה באינטרנט במהירות סבירה (באזור החצי מגה) קבלה ומשלוח אימיילים, ולמעשה תחנת עבודה מקוונת מכל מקום בעולם, כולל מדברים ויערות (!).

שימוש בשרותי הלוויין למטרות התמצאות על ידי מכשירי GPS

מכשירי ה GPS הולכות ותופסות תאוצה במכירות לשוק הפרטי, וברכישת רכב פרטי, ניתן למצוא מערכת ניווט לווייני כמעט באופן אלמנטארי. המערכות פועלות על ידי חישוב טווחים ממספר לוויינים, ובכך למעשה ממפות את האזור בו אתם נמצאים, ומספקות מפה מדויקת של האזור, עד לרמת הרחוב.

ברכישת מכשיר GPS יש לבחון מספר פונקציות עיקריות, בהן רגישות המקלט, כאשר יש לשים דגש על אפשרות פעולה בתוך סבך מבנים ובסביבה אורבאנית עמוסה, אפשרות חיבור למחשב ותוכנה יעילה ופשוטה לשימוש, הכוללת הנחיות קוליות. כמו כן יש לבחון את גודל ואיכות המסך. גודלו של המסך חשוב, וימנע מכם הצורך להתקרב אל המכשיר בכדי לראות את ההנחיות. 
מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפונים

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר