ניווט לוויני GPS

מכשירי ניווט לוויני - מדריך למשתמש

ניווט לווייני ומערכות GPS

מערכות הניווט הולכות וחודרות אל חיינו. החל מנהגי מוניות ונהגים מקצועיים הנמצאים כדרך קבע על הכביש ונזקקים לשרותי התמצאות מסוג זה, וכלה באזרחים מהשורה, אשר משתמשים במערכות הניווט בכדי לנווט בכבישי המדינה ומחוצה לה, ובקלות

השוק מציע מגוון רחב של מערכות ניווט מתקדמות יותר ומתקדמות פחות, כאשר איכותם נמדדת בעיקר על פי כמות ואמינות המפות המעודכנות במכשיר, שירות חיבור למחשב לעדכון שינויים במפות ולהוספת נתונים ועוד. המערכות מגיעות כיחידות נפרדות או משולבות בטלפון נייד, וההיצע הרחב נוטה לבלבל את הצרכן.

בעמוד זה נסקור מספר מכשירי GPS מתקדמים יותר ופחות, על פי תקציב, יצרן וצרכים, וננסה לעזור בבחירה.

מכשירי GPS מבית mio – סלולארי משולב מחשב כף יד

המכשירים של חברת mio פופולאריים מאוד לשימוש בשוק הישראלי. הם ידועים באיכותם הגבוהה בביצועים מעולים ובאמינות הנתונים.

ניקח לדוגמא את מכשיר ה mitac mio A701, והוא טלפון נייד המשלב מערכת GPS רבת עוצמה, המושתת על מערכת ההפעלה המתקדמת של מייקרוסופט, windows mobile 5.0, כולל מצלמה בעלת רזולוציה של 1.3 מגה פיקסל, מהירות תקשורת GPRS Class 10, ובעל מסך מגע נוח לשימוש.

מכשיר זה מומלץ לשימוש כשילוב עם טלפון סלולארי, אל יש לזכור כי גודל המסך יכול להוות בעיה, ועיקר השימוש בו יהיה באמצעות הנוסע שליד הנהג...

המכשירים החדשים של mio לא מספקים חידושים גדולים, מרביתם מגיעים עם כ – 25 מפות מובנות, מערכת מידע מקוונת על פקקי תנועה ומכמונות מהירות, מערכת ניווט קולית במהלך הנהיגה, מעבדים חזקים מבית אינטל, תמיכה בקבצי mp3 ו – mp4, ובקיצור, כמעט כל השכלולים הנדרשים ממכשיר טלפון סלולארי המשמש גם כמחשב כף יד בשילוב מערכת ניווט.

מכשירי Novogo

מכשיר ה S700 של חברת Novogo, הוא GPS ייעודי, ואינו מספק תכונות נוספות מלבד זאת.עבודה זו איננה חיסרון, היות וידוע כי מכשיר המשלב פונקציות רבות לרוב פוגע בייעודו המקורי.

המכשיר מגיע עם מסך גדול יחסית (3.5 אינטש) עם
Anti Glare למניעת השתקפות, בעל מעבד חזק 400MHZ מבית אינטל, וסוללת ליתיום הפועל זמן רב. ממשק המכשיר נוח לשימוש גם במהלך הנהיגה, והוא מהווה ללא ספק מכשיר תחרותי ואיכותי למכשירי ה mio הנפוצים כל כך לשימוש בארצנו.

עלות המכשיר נעה בסביבות ה 2000 שקלים.

מכשירי GlobalSat

מערכת ה – GV201 של GlobalSat היא מערכת GPS ייעודית גם כן, המתפארת במסך 4 אינטש עם תאורה מוגברת, ומקלט SIRF3 המסוגל לקלוט לוויינים אשר אינם נתמכים במכשירים הקודמים שהצגנו. המכשיר קל לשימוש, (חיבור למצת הרכב ותחילת שימוש), בעל מפות מובנות כולל את מפות ישראל מעודכנות עד לשנת 2006, כולל בתוכו נגן mp3 וסרטוני וידאו בפורמטים שונים, ועולות אינה שונה בהרבה מהמכשירים האחרים, גם כן באזור ה 2000 שקלים.

ניווט לוויני ו GPS לסיכום:

מכשיר GPS איכותי, יכלול בתוכו מפות מעודכנות ומערכת ניווט קולי נוחה לשימוש. על מסך המכשיר להיות מסך מגע, ולחסוך מהנהג התעסקות עם המכשיר ככל שניתן במהלך הנסיעה, למטרות בטיחות. המכשירים המפוארים יוכלו להתעדכן במפות נוספות על ידי חיבור למחשב דרך אתר היצרן, ויכללו יכולות מולטימדיה וחיבור למערכת השמע של הרכב,לניגון קבצי mp3 ווידאו.

מומלץ לרכוש את מערכת ה
GPS מגוף מוכר ומיצרן מוכר, על מנת לקבל אחריות מלאה על תקינותו של המוצר, ולקבל עדכונים לנתוני הדרכים.

נסיעה טובה!


מדריך לרכישת מכשיר gps

קיימות מגוון אפשרויות לרכישת מכשיר GPS וחשוב להכיר את הפונקציות השונות במכשיר, בכדי לדעת לבצע בחירה מושכלת שתאפשר לכם  לבצע רכישה חכמה. למאמר המלא לחץ כאן...מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפונים

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר