טלפון נייד

רכישת טלפון נייד מתקדם

בחירת טלפון סלולרי - המדריך למתלבט

השיקולים בבחירת מכשיר טלפון סלולרי הם רבים ושונים, ובהתאם לצרכים שונים של הקונה. המגוון הרחב והטכנולוגיות השונות אותן מציעות חברות הסלולר בבחירת המכשיר יכול להטעות את הצרכן, ולהביא לבחירה מוטעית של מכשיר אשר בריבוי פונקציות יביא לסרבול של מערכת ההפעלה של המכשיר, והקונה ימצא את עצמו עם מכשיר מרובה בטכנולוגיות אשר לא יכול להוציא שיחת טלפון, וברוב הזמן ללא קליטה...

בפרק זה, נסקור את סוגי המכשירים השונים, נעמוד על יתרונותיהם וחסרונותיהם, על צורתם ומשקלם, תמיכה בדור שלישי או יותר, וננסה לעזור לקונה המתלבט לבחור את הטלפון אשר יתאים ביותר לצרכיו.

השיטות בהן משתמשות חברות הסלולר לתפעול המכשירים הם: ברשתות אורנג' וסלקום בשיטת GSM, המאפשרת מעבר נוח ממכשיר למכשיר על ידי החלפת כרטיס SIM, כאשר על גבי כרטיס ה SIM מאוחסנים מספרי הטלפון במרבית המקרים (זאת למרות שהזיכרון בכרטיס ה SIM מוגבל ביחס לנפח הזיכרון שבמכשיר הטלפון), והנתונים אודות מספר הטלפון שאיתו יופעל המכשיר.

חברת מירס, עובדת בשיטת
IDEN, המבוססת על כרטיס SIM גם כן, אך אינה תומכת בכרטיסי SIM של מכשירי GSM, ולבסוף, חברת פלאפון, העובדת עדיין בשיטה המיושנת הנקראת CDMA, אשר מכריחה את הלקוח לרכוש את המכשיר כאשר מספר הטלפון צרוב פנימית במכשיר, וללא יכולת החלפת המכשיר ללא מעבר אצל נציגות החברה.

ברכישת מכשיר באופן עצמאי וללא התקשרות או התחייבות לחברות הסלולר, יש לבדוק תחילה את סוג המכשיר אשר אתם עומדים לרכוש, ולוודא כי תוכלו להפעילו בשיטה אשר איתה עובדים בחברת הסלולאר אליה אתם משתייכים.

צורות ומאפיינים – טלפון נייד Bar

מכשיר ה – Bar הוא למעשה בעל הצורה הפשוטה ביותר, מלבני, ובדגמים החדישים קל משקל עד לרמה מרבית.

מכשירים בצורה זו נחשבים לאמינים ביותר, לקלים ביותר, וכנדבך משלים, משולב במרבית המקרים עם מערכות הפעלה פשוטות וקלות להפעלה. ניתן להשיג מכשירים בצורה זו גם בדורות המתקדמים, ובשילוב עם מצלמה.

מכשיר נייד מסוג צדפה

מכשיר צדפה קיבל את שמו מהקונוטאציה לצדפה הנפתחת ונסגרת. מכשירי הצדפה מאופיינים במכסה נפתח ונסגר מלמעלה למטה, כאשר מטרתו העיקרית היא הגנה על לוח המקשים והמסך. הבעיות הצפויות במכשירים מסוג זה הם שחיקה של מנגנון הפתיחה ובכך נוצר ניתוק בין חלקי המכשיר, ובסופו של דבר לתקלות המונעות שימוש במכשיר. מכשירים בצורה זו ניתנים להשגה בכל הדורות, ונחשבים לפופולאריים ביותר.

מכשיר סלולרי מסוג סליידר

מכשיר סליידר מורכב משני חלקים המורכבים אחד מעל השני, וניתנים להזזה באמצעות מסילות. החלקת (SLIDE) החלק העליון תחשוף את המקשים בחלקו התחתון של המכשיר. השימוש בחלק עליון נותן אפשרות להגדיל את המסך במקום שבא בדרך כלל על חשבון לוח המקשים, ועדיין לשמור על חזות קומפקטית של המכשיר.

מכשירי הסליידר למיניהם היו פופולאריים ביותר עם צאתם, אך לאחר שימוש ממושך התגלו בעיות רבות בתפעול המכשיר, שוב, מהסיבה של ניתוקים בין חלקי המכשיר, לאחר שימוש ממושך ופתיחה וסגירה מרובה.

תוספות ושכלולים – תמיכה ב MP3 

המכשירים החדשים מתפארים ביכולתם לתמוך בקבצי MP3, ובכך למעשה הופכות את מכשיר הטלפון שלכם למערכת מדיה ניידת לכל דבר. השיקולים העיקריים כשבוחרים מכשיר התומך ב MP3, והוא אחד השיקולים בבחירת המכשיר, הוא לשים לב לנפח הזיכרון המוצע עם המכשיר או בכרטיסי ההרחבה. מכשיר התומך ב MP3 ובעל נפח זיכרון בגודל של 1 מגה, יוכל להכיל רק כשלושה שירים...
מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפונים

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר