מחשב כף יד

איך בוחרים מחשב כף יד - pda

פלא טכנולוגי - מחשבי כף יד

בשנים האחרונות הולידו פלאי הטכנולוגיה אח קטן למחשב הביתי ולמחשב הנייד- מחשב כף יד. בניגוד למחשב אישי או נייד, מחשב כף יד אינו אמור לספק סביבת עבודה ממוחשבת קבועה,אלא לאפשר שימוש בשירותי מחשב הנחוצים לכם כשאינכם נמצאים בקרבת המחשב הקבוע. בנוסף, ניתן להשתמש במחשב כף היד כפלאפון, מצלמה, נגן מוזיקה ועוד.

רוב מחשבי כף היד משלבים בין העולמות, אולם כדי להחליט איך בוחרים את מחשב כף היד הנוח והחסכוני ביותר עבורכם כדאי להגדיר מהו הייעוד העיקרי של המחשב- ביזנס או פנאי, ולהשקיע בפונקציות המתאימות.  

איך בוחרים את חלקי מחשב כף היד

מעבדמחלקי הליבה של המחשב. לפעולה מהירה ושוטפת של מחשב כף היד נחוץ מעבד חזק ומהיר דיו.

איך בוחרים מעבד למחשב כף יד: PC - למשתמש הממוצע די במעבד במהירות Mhz300, ולמשתמשים באופציות מולטימדיה (סלולרי, קבצי מוזיקה וכו') - Mhz400.

Palm   - לשימוש ממוצע אפשר להסתפק ב- 0Mhz30 .

זיכרוןאחראי על שמירת המידע והפעלתו השוטפת. גודל הזיכרון הסטנדרטי הוא MB16-64.

איך בוחרים זיכרון במחשב כף יד: PC - לשימוש בפונקציות הפשוטות יתאים זיכרון של MB32. לשימוש במולטימדיה יש לבחור בזיכרון של  MB64 לפחות.

Palm -  לשימוש בפונקציות הפשוטות- MB8.

טיפ: בנוסף לזיכרון המובנה כדאי לבחור במחשב עם חריץ הרחבה, שיאפשר שימוש בזיכרון ממקור חיצוני בעת הצורך.

מסךגודל המסך במחשבי כף יד בד"כ קבוע- בין 3-3.5 אינץ'. ההבדל בין המסכים נעוץ באיכותם, המורכבת ממספר גורמים: רזולוציה, דרגת בהירות וכמות צבעים. ככל שאלו גבוהות יותר המסך איכותי יותר.

איך בוחרים מסך למחשב כף יד: הנתונים המומלצים למשתמש הממוצע הם: רזולוציה -  320240X , צבעים- 65,000. נתונים גבוהים יותר משפרים אמנם את איכות הצפייה אך מייקרים את המחשב, לכן הם מומלצים רק למי שמתכנן להשתמש במחשב לצפייה בסרטים או בתמונות באופן קבוע. 

מערכת הפעלהבחירת מערכת הפעלה היא למעשה בחירה בין שני סוגי מחשב, שכן כל יצרנית מחשבים מתאימה את מערכת ההפעלה למחשביה בלבד. מערכת ההפעלה השולטת בשוק היא windows, המתאימה למחשבי  Pocket PC. היא נחשבת למתקדמת יותר, ומוכרת מראש לרוב המשתמשים. החברה המתחרה היא palm, ויש הטוענים שהיא נוחה ומהירה יותר. כמו כן דרישות הסף של המערכת מהמחשב נמוכות מאלו של windows, כך שניתן להסתפק במחשב זול יותר.

איך בוחרים מערכת הפעלה למחשב כף יד: למשתמשים בפונקציות בסיסיות של המחשב (ספר טלפונים, יומן תזכורות וכו') ולמעוניינים בחיסכון , עשויה להתאים מערכתpalm . למשתמשים במולטימדיה מתקדמת יותר, או למי שמעדיף מערכת שכבר מוכרת לו, מומלץ לבחור ב- windows.

טיפ: בחלק המחשבים לא קיימת תוכנה מובנית בעברית ויש לקנותה בנפרד. 

איך בוחרים את האפשרויות והתוספות:

טלפון סלולרי – רבים ממחשבי כף היד משולבים במכשיר סלולרי. המכשיר המשולב פוטר את המשתמש מהצורך לשאת שני מכשירי תקשורת, אך מעלה את מחיר המחשב.

איך בוחרים בין מחשב כף יד רגיל ומכשיר משולב: המכשיר המשולב מתאים בעיקר למשתמשים המרבים בנסיעות וזקוקים לניידות מרבית, שכן בד"כ השילוב עם הסלולרי מקטין את המסך ובכך הופך את השימוש לנוח פחות.

מצלמהחלק ממחשבי כף היד כוללים מצלמה.

GPS חלק ממחשבי כף היד מציעים GPS כחלק אינטגרלי מהמכשיר, ואלו שאינם כוללים מאפשרים חיבור ל- GPS דרך התקן bluetooth. מחיר המחשב אינו כולל את התוכנה המשלימה את פעולת המכשיר ויש לרוכשה בנפרד.

מקלדתכל מחשבי כף היד מופעלים באמצעות מספר לחצנים בגוף המכשיר ומסך מגע. בחלק מהמחשבים מתווספת לאלו גם מקלדת, המכילה את כל הלחצנים הרגילים או חלק מהם. המקלדת אמנם הופכת את השימוש במחשב לנוח יותר, אך מוסיפה לו משקל ומחיר.

איך בוחרים - מחשב כף יד עם מקלדת או בלי? אם הנוחות חשובה לכם יותר מהניידות, או אם אתם מתקשים במוטוריקה עדינה, סביר שתעדיפו מחשב כף יד מצויד במקלדת.

טיפ: לפני הרכישה כדאי להתנסות בתפעול מחשב כף יד עם ובלי מקלדת ולהיווכח בעצמכם בהבדלים ובשיטה המועדפת עליכם.

מחירים:

ניתן למצוא מחשב כף יד ב-1,500 ₪, אך בדגמים משוכללים יותר המחירים מטפסים ומגיעים עד פי 3 ממחיר זה.
מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפונים

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר