אינטרנט בסלולרי

גלישה באינטנרט חינם מכל טלפון סלולרי

אינטרנט בסלולרי

הדור השלישי הביא למודעות הציבור את התכנים המקוונים גם במכשירי הטלפונים הסלולריים. אם עד היום יכולנו לקבל מידע מקוון ותכני מדיה רק דרך המחשב, השתכללותם של מערכות ההפעלה בטלפונים הניידים מאפשרת גלישה באינטרנט והצגה של שירותים שימושיים על המסך הזעיר.

הבעיות שעמדו עד כניסתו של הדור השלישי לתמונה טמונות היו בעיקר בעוצמתן של מערכות ההפעלה, כאשר מידת הצבעים הייתה נמוכה, ויכולותיה הגראפיות, וכמו כן, תמיכה בהעברת נתונים על גבי רוחב פס צר יחסית.

הפוטנציאל הגלום בשרותי אינטרנט סלולרי הוא אדיר. החל מהעברת דואר אלקטרוני, גלישה באתרי אינטרנט ועד להפצת פרסומות המשמשת בעיקר את החברות המשווקות.

תחילתו של אינטרנט סלולרי – פרוטוקול ה WAP

WAP Wireless Application Protocol, היא טכנולוגיה אשר היוותה את פריצת הדרך האינטרנט הסלולארי. למעשה טכנולוגיה זו אפשרה פענוח (חלקי) של אתרי אינטרנט העובדים בפרוטוקולים של דפדפני הגלישה המקובלים (HTTP), לפלטפורמה של מערכות ההפעלה הסלולאריות. החיסרון העיקרי של טכנולוגיה זו הייתה ועודנה המגבלות ביכולות ובכלי הפיתוח, אשר חייבים להיות ייעודיים עבור הטכנולוגיה.

חסרון מהותי זה, מגביל את היכולות של דפדפני ה WAP, ואינו מאפשר גלישה באינטרנט כפי שאנו מכירים. השירותים של חברת אורנג' המוכרים בתצורת OBOX Live, הם שירותים מוגבלים, אשר פותחו באופן יעודי לטכנולוגיית WAP, אך מאפשרים בכל זאת גלישה מעניינת עם תכנים מגוונים, הכוללים טקסטים ותמונות, ואף צפייה תזרים (Streaming) של סרטוני ווידאו ללא צורך בהמתנה להורדה, ושידורים בזמן אמת של ערוצי טלוויזיה.

דור 3.5 והחידושים בתחום הגלישה הסלולרית

המכשירים החדשים המציפים בימינו את שוק הטלפונים הסלולאריים כוללים בתוכם מערכות הפעלה אשר עמלו עליהם רבות בבתי התוכנה של חברות התקשורת המובילות בעולם. המטרה הייתה להביא לצרכן מערכת מולטימדיה ניידת הכוללת שימוש בטלפון כמובן שלא רק לצרכי קבלה והוצאת שיחות טלפון.

הטלפונים הניידים משמשים היום כמערכות שמע ניידות עם תמיכה בקבצי
MP3, צפייה בסרטוני ווידאו בפורמטים AVI – ו/או MP4, שילוב מצלמות דיגיטאליות רבות נפח ורזולוציית תמונה, זיכרונות עתירי מרחב ועוד, וכל זאת בטלפונים דקיקים ומעוטי משקל עם יכולות אדירות אשר לא היו מביישות מחשב ביתי משוכלל לפני פחות מעשור...

מערכת ההפעלה החדשה של מייקרוסופט לטלפונים הניידים פתחה סוף סוף בפני קהל הגולשים הסלולאריים את האפשרות לצפות בעמודי HTML במלואם על גבי המסך ההולך וגודל, לאחר שנים של פיתוח ועיצוב תעשייתי המאפשר זאת, צפייה בעמודי HTML היא זינוק משמעותי ביכולות הגלישה הסלולארית, היות והיא מביאה לגולש הממוצע את התמונה המוכרת מבית, כולל הזנת כתובות אינטרנט שגרתיות, תוכנה לקבלה ושליחת דואר אלקטרוני ידידותית ופשוטה להפעלה, צפייה בתמונות על הדפדפן, ועוד.

חסרונות הגלישה הסלולרית

החסרונות העיקריים של הגלישה הסלולארית הם בעיקר בגודל המסך ובהזנת הנתונים. על מנת להתגבר על גודל המסך המזערי בקריאת הטקסטים, פותחה במערכת ההפעלה של הטלפונים מעין זכוכית מגדלת הניתנת לניווט על גבי הדפדפן, אשר מגדילה את האזור עליה היא מוצגת, ובכך מאפשרת, אם כי במאמץ לא קטן, קריאה של הטקסטים וצפייה סבירה בתמונות המוצגות.

הקלדת הנתונים אל המסך היא בהחלט פעולה לא פשוטה על ידי לוח המקשים של המכשירים הסטנדרטיים, אך במכשירים המתקדמים, ניתן למצוא מקלדות המתחברות אל המכשיר ומאפשרות
הקלדה נוחה יחסית
.

למידע נוסף בנושא קיראו: חיפוש סלולארי
מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפונים
- מרכזיות
- מחשב כף יד
- חבילות סלולארי

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר