מדריך לרכישת מכשיר gps

כל מה שחשוב לדעת לפני קניית gps

GPS - Global Positioning System

או בעברית, מערכת ניווט לווינית. מערכת GPS מבוססת על מספר רב של לוויינים, הסובבים את כדור הארץ ושולחים אותות אל מכשירי GPS. המקלט קולט אותות ממערכת הלוויינים המוצבת סביב כדור הארץ ומפרש את נקודת הימצאותכם על המפה. ככל שמספר הקישוריות בהן פועל המקלט יהיה רב יותר, כך הדיוק בו יפרש המכשיר את מיקומכם ירבה.

קיימות מגוון אפשרויות לרכישת מכשיר
GPS וחשוב להכיר את הפונקציות השונות במכשיר, בכדי לדעת לבצע בחירה מושכלת שתאפשר לכם למצוא את מכשיר ה – GPS שיעניק מענה אופטימאלי לכל צרכיכם.

מכשירי GPS – תצוגה

במכשירים השונים ניתן למצוא תצוגת דרכים באיכויות משתנות, חשוב לבדוק היטב מה איכות התצוגה במכשיר שברצונכם לרכוש. בדיוק כפי שחשובה לכם התצוגה במכשירי טלפון נייד, או מחשב כף יד, כך גם כאן, לתצוגה חשיבות רבה, בייחוד אם מכשיר ה – GPS משמש גם כנגן מולטימדיה, או תומך בתוכנות נוספות.

בדקו אם גודל המסך מספק אתכם, מה מספר הצבעים שהוא מציג, מה גובה הרזולוציה, מה מידת הניגודיות והבהירות ולמעשה, כל פרמטר שהייתם בודקים בעת רכישת מסך מחשב. את הבדיקה יש לבצע בתנאי תאורה משתנים, מאחר וגם תנאי התאורה הסובבים אתכם בעת שימוש במכשיר ישתנו.

תוכנות ניווט במכשירי GPS

כיום קיים מספר רב של תוכנות ניווט, בווריאציות שונות. לפני רכישת מכשיר GPS, חשוב לבדוק איזו מערכת ניווט קיימת בו. הפרמטרים החשובים ביותר, הם מידת הרזולוציה ועדכניות התוכנה. כלומר, נסו להגדיר את הצרכים שלכם ממכשיר ה – GPS, ישנם מכשירים שמתאימים יותר לניווט בשטח, אחרים יתאימו בייחוד לנסיעה עירונית, באזורים עם כבישים חד סטריים ויסייעו לכם להתמצא בקלות.

חשוב גם לבדוק אילו תוספות מוצעות בתוכנת הניווט, האם המפות הן רק מפות של מדינת ישראל, שמא כוללת המערכת מפות של אירופה וארה"ב. אם אינה כוללת, האם יש אפשרות להוסיף לתוכה מפות אלו? תוסף שימושי נוסף, הוא הניווט הקולי, שנוח מאוד בייחוד בעת נהיגה.

ביצועים וזיכרון מכשירי GPS

חשוב לבדוק מה המהירות בה מפרש מכשיר ה – GPS את נקודת הימצאותכם על המפה. זכרו, לעיתים קרובות ישמש אתכם המכשיר במהלך נסיעה ומטרתו היא לאתר, בכל רגע נתון, את מיקומכם המשתנה.

גם גודל הזיכרון חשוב, שכן הוא זה שיקבע את היקף המידע שיכול לאגור מכשיר GPS. בררו מה היקף הזיכרון שקיים במכשיר ומה האפשרויות במידה ותרצו להרחיבו בעתיד.מאמרים אחרונים

קישורים
- טלפון
- חבילות סלולר
- מרכזיות
- VoIP
- שירותי לווין
- אינטרנט סלולרי

חיפוש באתר
מרכזיות טלפון | מפת האתר